+380 (44)
520-20-30
+995 (577)
25-22-86

Новинки

Gigaset ZX600 Максимальное удобство

Gigaset ZX600 Максимальное удобство
Bluetooth ZX600 Gigaset – это гарнитура, которая превозносит гибкость беспроводной телефонии на новый уровень. Вы можете свободно перемещаться во время разговора, наслаждаясь совершенным качеством звука, который предлагает эта гарнитура.

Відеоспостереження в офісі

23.06.2017
Відеоспостереження в офісі

Організація відеоспостереження в офісі

Відеоспостереження в офісі - сучасний і обгрунтований захід безпеки, спрямований на вирішення комплексу завдань від припинення незаконних дій і шкоди компанії до підтримки серед співробітників і відвідувачів дисципліни і усвідомленої відповідальності за свої дії.

Особливості систем відеоспостереження для офісу.

При організації відеоспостереження в офісі необхідно враховувати такі особливості з установки:

1) установка камер

Камери відеоспостереження повинні розташовуватися не тільки в офісних приміщеннях (бухгалтерії, касі, складі), але і при вході, на прилеглій території. Особливо в холах, на ресепшн, в зоні очікування. У тих випадках, коли потенційно існує ризик виведення камер з ладу зловмисником, рекомендується їх так зване "дублювання". Тобто установка таким чином, щоб кожна камера перебувала в полі зору іншої камери.

2) вибір камери

Камери необхідно вибирати в залежності від завдань поставлених перед ними. Якщо установка пов'язана з безпекою в офісі і за його межами, то необхідна хороша деталізація. Важливо обладнати вхід, ресепшн і зони прийому відвідувачів камерами високої роздільної здатності. Для загального огляду за тим, що відбувається, наприклад, на території автомийки або в зоні завантаження / розвантаження буде досить стандартних камер із середнім розширенням.

Залежно від дизайну інтер'єру офісу, поверхні установки (горизонтальна або вертикальна) і інших аспектів можна віддати перевагу тому чи іншому типу корпусу камери (стандартний, купольний і т.д.). Важливо відзначити, що не всі купольні камери можна встановити на стіну таким чином, щоб в подальшому була можливість коректної регулювання напряму зйомки.

Також в приміщеннях, де відбувається найбільш активне спілкування з клієнтами, корисно записувати звук. Для цього буде потрібно мікрофон, який синхронізує свою роботу з камерою за допомогою рекордера.

3) кут огляду

У тих випадках, коли наявність «сліпих зон» може знизити рівень безпеки необхідно забезпечити максимально можливий огляд простору приміщення або прилеглої території. Найпростіший спосіб - вибрати камери з широким кутом огляду (70-80 градусів). 

Також важливо відзначити, що кут огляду камер знаходиться в зворотній залежності з якістю деталізації - чим ширше кут огляду, тим об'єкти в кадрі здаються менше через що їх деталізація гірше. Тому, наприклад, на ресепшн рекомендується встановлювати, як мінімум 2 камери: одну з широким кутом огляду, щоб охоплювала всі приміщення, другу з вузьким або регульованими для ідентифікації відвідувачів на вході. У коридорах, ліфтах, на сходових прольотах і при входах в кабінети зручно використовувати камери з ширококутним об'єктивом. На вулиці максимального охоплення території можна домогтися шляхом установки декількох відеокамер.

4) комп'ютер або відеореєстратор?

Далі необхідно зробити вибір: чи буде це відеоспостереження на базі комп'ютера або на базі відеореєстратора (рекордера). У кожного варіанту є свої переваги і недоліки.

Перевагами системи відеоспостереження на базі комп'ютера:

• невисока ціна додаткової плати відеозахвату для комп'ютера, в порівнянні з покупкою відеореєстратора;

• гнучкість системи - можливо збільшувати кількість каналів (шляхом викупу додаткової плати захоплення) і глибину архіву (установкою додаткових жорстких дисків), підключити IP-камери по мережі;

• організація комплексної системи безпеки з охоронно-пожежною сигналізацією, іншими системами контролю і доступу.

Недоліками ж використання комп'ютера в системі відеоспостереження в офісі є:

• витрати на програмне забезпечення;

• необхідний потужний комп'ютер, який неможливо буде використовувати для інших цілей - тільки запис і зберігання архівів зйомки відеоспостереження, а значить і витрати на його придбання укупі з платою відеозахвату будуть порівнянні з вартістю відеореєстратора;

• витрати на фахівця, який буде потрібно для налаштування ПО і обслуговування системи, так як подібні рішення, на відміну від відеореєстраторів, зазвичай не орієнтовані на використання звичайним користувачем неспеціалістом;

• габарити комп'ютера часто більше і шум створюваний ним вище, ніж у відеореєстраторів;

• відсутність можливості перезавантаження системи після аварійного відключення від мережі.

Відеореєстратор ж використовує повністю свій потенціал тільки в інтересах відеоспостереження. З його допомогою можливо: організувати віддалений доступ через локальну мережу або Інтернет, одночасний запис, зберігання і відтворення архіву, налаштувати режим запису відеоспостереження (за розкладом або датчику руху). До того ж він настільки компактний, що може вміститися навіть у сейфі. Варто відзначити і повна відсутність шуму на 4-х і 8-ми канальних моделях, більшість з яких використовують пасивне охолодження.

Рекордери здатні значно стискати одержувані з камер дані за допомогою сучасних відеокодеків, а також вести циклічну запис (тобто автоматично видаляти файли при заповненні диска). Ємність накопичувача рекомендується використовувати не менше 500 Гігабайт для невеликої кількості камер. Збільшення обсягу диска до 3-4 Терабайт дасть можливість впевнено зберігати відеоархів більшої тривалості.

Залежно від характеристик рекордера він здатний вести запис із швидкістю. Для якісної розшифровки запису в рамках офісу рекомендується використовувати пристрій, що пише не менше 12 кадрів в секунду з одного каналу. Збільшення швидкості до максимально можливих 25 кадрів дозволить зробити рух об'єктів у кадрі абсолютно плавними, але призведе до зростання обсягу даних і зменшення глибини архіву.

Місце установки відеореєстратора

Розмістити відеореєстратор рекомендується в важкодоступному місці з підключенням до ДБЖ для захисту відеозапису від зловмисників. Це може бути ящик з замком на ключ, сейф або просто кімната з обмеженим доступом. Реєстратори дозволяють створити кілька користувачів і детально налаштувати їх права, тим самим розмежувавши можливості співробітників охорони і, наприклад, генерального директора компанії.

Чи можна ставити відеоспостереження в офіс?

Яка позиція законодавства щодо встановлення камер в робочих приміщеннях? При дотриманні ряду умов це законно і не стане приводом для розглядів:

• Організація відеоспостереження в офісі повинна бути узгоджена з співробітниками, внесена в трудовий договір, як умова при яких проходить робота, оформлена і супроводжена чіткими попередженнями.

• Спостереження не може здійснюватися приховано, в місцях, де воно зачіпає недоторканність приватного життя - це роздягальні, кімнати прийому їжі, туалети, приміщення гігієни, при певних умовах і кімнати відпочинку.

• Законність відеоспостереження в офісі повинна бути підтверджена локальними документами компанії і згодою співробітників, поширення та демонстрація матеріалів заборонені, при цьому придбання прихованих камер, неузгоджене спостереження - предмет відповідальності.

• Необхідно розмістити відповідні таблички з попередженням про відеозйомку для інформування відвідувачів офісу.

Придбання сучасного комплексу для відеоспостереження і фіксації подій в офісі - законне, економічно і організаційно обґрунтоване і вірне рішення.

Также в этом разделе:

© ООО «ИнфоТел-Дистрибуция» 2011.
Все права защищены.
Разработка сайта
Контакты
03110 г.Киев, ул. Соломенская, 3-Б, оф. 205
Тел.: +380 (44) 520-20-30;
Львов / Тбилиси