+380 (44)
520-20-30
+995 (577)
25-22-86

Новинки

Домашнє навчання — як залишатися в безпеці

23.02.2021

Кибербезопасность

Багато учнів починають новий шкільний семестр з дому, а не в класі.

Для сімей з дітьми молодшого віку домашнє навчання часто стає першим випадком, коли дітям необхідно вперше серйозно використовувати комп'ютер, а не ігрові консолі.

Незалежно від того, новачок ви в домашньому навчанні, повертаєтеся до нього після перерви або вже давно працюєте, варто виділити годину для того, щоб переконатися, що робите це безпечно.

Знайдіть час для впровадження передових методів забезпечення безпеки, цим ви закладете основи для безпечного використання ІТ на найближчі роки.

Загальні пристрої

Багатьом учням потрібно буде використовувати загальний пристрій для доступу до своїх шкільних завдань, наприклад, домашній ноутбук або планшет, який також використовують брати та сестри.

Створіть кожній дитині власний обліковий запис на загальному пристрої.

Це дозволяє встановити батьківський контроль, не впливаючи при цьому на доступ до власного облікового запису. Це також допоможе вам і дітям виробити хороші звички в плані безпеки, такі як наявність власного пароля, навіть якщо через їх вік потрібно буде поділитися з вами.

 Доступ в Інтернет

Щоб підтримувати домашнє навчання, багато вчителів надають посилання на навчальні онлайн-ресурси.

Це можуть бути відео, розміщені на сторонніх сайтах, таких як YouTube і Vimeo, матеріали, розміщені школою або ресурси на зовнішніх сайтах, безкоштовні або придбані навчальним закладом.

Вчителі також можуть ставити завдання, які вимагають від учнів проведення власних досліджень в Інтернеті, а для цього потрібно, щоб у дітей був доступ в Інтернет. Завдання полягає в тому, щоб дати можливість навчатися, попередньо захистивши від неприйнятних вебсайтів, а також виключити контент для дорослих з результатів пошуку.

Ми рекомендуємо, створивши обліковий запис для дитини, включити батьківський контроль у вашій операційній системі, щоб обмежити доступ до небажаних сайтів.

Якщо ви користувач Windows 10, то можете ввести параметр «Сім'я» в рядку пошуку та включити звідти батьківський контроль. Строгий перегляд вебсторінок в Microsoft Edge включається автоматично, а перегляд в режимі InPrivate (інкогніто) відключається. Для отримання всіх необхідних інструкцій можна ознайомитися з Керівництвом Microsoft.

Ми також пропонуємо вам:

Використовуйте вдома антивірус, який включає батьківську вебфільтрацію. Це дасть контроль над вебконтентом, до якого діти будуть отримувати доступ на комп'ютері.

Скористайтеся функціями пошукової системи, щоб обмежити доступ до вебсайтів для дорослих. Хоч ці фільтри й не на 100% ефективні, вони знижують ймовірність появи на екрані невідповідних результатів.

 Безопасность в Интернете

Освітні програми

Домашнє навчання часто вимагає завантаження нових додатків. Це можуть бути спеціальні освітні програми або ж ті, які дозволяють вам працювати в мережі, наприклад, коментувати цифрові документи або відвідувати онлайн-класи.

Які б програми ви не використовували, користуйтеся офіційними магазинами додатків. Так, наприклад, на iPhone немає іншого вибору, окрім як використовувати Apple App Store; на Android є можливість піти з «ринку», але ми рекомендуємо дотримуватися Google Play.

Перш ніж завантажувати нові додатки, варто ознайомитися з коментарями інших користувачів. Це потрібно, щоб переконатися, що вони не містять пасток, таких як fleeceware.

Fleeceware - це порівняно новий вид шахрайства, шкідливий мобільний додаток, який поставляється з прихованою або надмірною абонентською платою. Користувачу пропонують встановити цікавий додаток на короткий пробний період, а після безкоштовного періоду починають списувати оплату без узгодження з користувачем.

До речі, радимо ігнорувати відгуки й оцінки в додатку магазину. Адже ви й гадки не маєте, хто поставив ці оцінки або залишив відгуки, і взагалі використовували вони коли-небудь цей додаток чи ні.

Підроблені рейтинги й «офіційні» відгуки в магазинах додатків можна купити в Інтернеті. Краще шукайте огляди на незалежних форумах користувачів або обговорення в онлайн-групах з кібербезпеки.

До того ж, якщо хочете забезпечити суворий контроль додатків, деякі функції батьківського контролю дозволяють зробити обмеження доступу для дітей до певних додатків.

Безопасность в Интернете

Паролі

Домашнє навчання також часто стає першопричиною необхідності в навчанні дітей правильно управляти паролями. Швидше за все, у них є паролі для шкільної електронної пошти й ресурсів онлайн-навчання, до того ж, якщо у них є окремий обліковий запис на загальному пристрої, то у них теж повинен бути пароль і для нього.

Деякі паролі, наприклад, для онлайн-ресурсів, виділені школою, будуть встановлені її керівниками, і немає можливості їх змінити. Однак для всіх інших паролів, які можна оновлювати, рекомендується змінювати значення за замовчуванням на те, що відомо тільки вам.

Створювати важкі паролі для зломів діти можуть самостійно, що дасть їм почуття власності.

Це прекрасна можливість познайомити дітей з парольними фразами: почніть зі слів, які відображають їх інтереси, щоб було легше запам'ятати, а потім працюйте разом, щоб зробити складнішими.

Залежно від віку і здібностей дитини можна почати з простих парольних фраз, а потім перейти на складніші, коли вони будуть до цього готові.

Навіть проста кодова фраза може бути значно безпечнішою, ніж стандартний пароль.

З паролями за замовчуванням, встановленими кимось іншим, ніколи не можна бути впевненим, скільки ще облікових записів було налаштоване з тим же паролем, або скільки інших людей мають доступ до списку обраних значень за замовчуванням.

Ніхто не хоче починати свій тиждень з клопоту щодо переустановлення забутих паролів, і варто визнати, що діти часто забувають паролі або фрази.

Можна використовувати диспетчер паролів, але є менш технологічний підхід, що полягає в тому, щоб записати пароль або фразу на папері й зберігати в безпечному місці, окремо від пристрою. Такий підхід часто виявляється більш практичним рішенням для сімей.

Історично склалося так, що поради з інформаційної безпеки часто включали таке правило, як «ніколи не записуйте паролі», бо якщо ви їх запишете й залишите в загальнодоступному місці, то повинні розуміти, що в разі злому вашого будинку зловмисники зможуть отримати доступ до персональних даних через програми та пристрої, які ви використовуєте.

 Безпека пристрою

Одним з факторів безпеки є безпечний пристрій. Переконайтеся, що на вашому пристрої встановлено всі оновлення і в тому числі пов'язані з безпекою, а також що на них встановлено якісне програмне забезпечення безпеки.

Конфіденційність

Момент, коли дитина починає працювати з домашнім пристроєм — хороший привід поговорити про цифрову конфіденційність.

Є багато кроків, які можна зробити для збереження конфіденційності в Інтернеті, в тому числі:

Перевірка налаштувань дозволів у вашому браузері. Переконайтеся, що для розташування, камери, мікрофона й повідомлень встановлено значення «Запитувати перед доступом» або аналогічне формулювання.

Будьте обережні, коли камера включена. Пам'ятайте, що знаходиться на задньому плані, коли камера активна. Чи не надавайте додаткам або вебсайтам доступ до камери, якщо не впевнені, що це потрібно. Найважливіша порада, коли мова йде про конфіденційність — це навчання.

Поговоріть з дітьми про важливість конфіденційності при обміні особистим контентом: чим вони діляться, як і з ким. Існує величезна різниця між наданням вчителю посилання на відео на особистому диску й завантаженням на YouTube для публічного перегляду.

Безопасность в Интернете

Домашній Wi-Fi

Варто витратити кілька хвилин, щоб переконатися, що ваша домашня мережа Wi-Fi безпечна, як для захисту особистої інформації, так і для захисту комерційних даних, якщо член сім'ї працює з дому через мережу компанії.

Як тільки зловмисник зламає один пристрій в мережі, йому буде набагато простіше відстежувати, що відбувається у вашому цифровому житті, а також зламати інші пристрої, включаючи ваш особистий або робочий ноутбук. А вже звідти отримати доступ до вашої робочої мережі.

Бути ініціативним

Управління власним часом під час віддаленої роботи або навчання, поряд з усім іншим є серйозним зусиллям для більшості сімей. Ми відмінно знаємо наскільки важко іноді знайти навіть кілька хвилин вільного часу, але все ж питання безпеки особистих і робочих даних варто того, щоб виділити якусь кількість свого часу й один раз налаштувати елементи про які ми вам розповіли раніше.

Навчання правильному поводженню з пристроями, які ви використовуєте, на сьогодні є одним з ключових факторів хорошої безпеки.

До того ж ми виявили несподівану перевагу у дистанційній роботі та навчанні, а саме те, що під час сімейних обідів у вас точно може знайтися час, щоб обговорити питання вашої цифрової безпеки та конфіденційності всією сім'єю.

Компанія InfoTel може допомогти вам більш детально розібратися в питаннях безпеки й залишити турботи про захист та безпеку ваших даних нашій команді професіоналів. InfoTel - широкопрофільний системний інтегратор комплексних телекомунікаційних та інформаційних рішень, досвід впровадження з 2004 р.

Також у розділі:

© ООО «ІнфоТел-Дистрибуція» 2011.
Всі права захищено.
Разработка сайта
Контакти
03110 Київ, вул. Солом'янська, 3-Б, оф. 205
Тел.: +380 (44) 520-20-30;
Львів / Тбілісі